ЗМІНА ПОТЕНЦІАЛУ В ЕЛЕКТРОДАХ РІДИННОГО АКУМУЛЯТОРА ПРИ ЗАМІКАННІ ЗОВНІШНЬОГО ЛАНЦЮГА

Володимир Єлисєєв, Юрій Совіт

Анотація


Розглядається задача про зміну потенціалу в електродах та порових просторах в осередках акумуляторів при замиканні електричного кола. Як основні рівняння приймаються відомі у літературі наближені рівняння з еквівалентною провідністю електроліту. Основним припущенням прийнято рівність нулю потенціалу у відкритій центральній частині осередку, де відбувається інтенсивне перемішування. Двовимірні задачі розв’язуються чисельно з допомогою релаксаційного коефіцієнта, що дає можливість використання явних схем.

В результаті розв’язку отримані розподіли електричного потенціалу в електродах та порових просторах цих електродів та сепаратора. Показано, що величина провідності електродів впливає на розподіл потенціалу. За високої провідності електрод має практично однорідне поле. Зі зменшенням її утворюється неоднорідність у розподілі. Точність розрахунків добре контролюється за величиною сумарних струмів у струмозбірнику та на межі бічної поверхні порового простору та нейтральної частини осередку.

Ключові слова


Акумулятор; електрод; сепаратор; електроліт; потенціал, електропровідність, електричний струм; поровий простір; порізність;

Повний текст:

PDF


DOI: http://dx.doi.org/10.15421/372105

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.Індексування журналу

Журнал розміщено у наукометричних базах, репозитаріях та пошукових системах:

         


Адреса редколегії:  Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, пр. Гагаріна, 72, Дніпро, Україна, 49010.

www.dnu.dp.ua

Гол. редактор д. т. н., проф. Андрій Дреус 

контактна особа

к. фіз.-мат. н., доц. Володимир Карплюк, ДНУ. 

Телефон:(067) 801-97-91 E-mail: vl.karpliuk@ukr.netFree counters! Яндекс.Метрика

Лицензия Creative Commons
Це видання має доступ за ліцензією Creative Commons «Attribution» («Атрибуция») 4.0 Всемирная.


Open Science in Ukraine - website development